Wesołych świąt!

zodiak copy

Starym obyczajem prawie wszystkie święta zaczynają się poprzedniego dnia o zachodzie Słońca. Podobnie jest z Bożym Narodzeniem. Gdy Słońce zapada pod horyzont na niebie zapalają się gwiazdy,  szukamy więc pierwszej gwiazdki by zasiąść do Wigilijnych wieczerzy.

W miastach trudno zobaczyć gwiazdy, bo łuna metropolii i smog je przyciemniają, najłatwiej zauważyć na niebie planety.  Pierwszą „gwiazdką” w tym roku będzie Jowisz, bo gdy niebo się przyciemni, to on zajaśnieje na szczycie. W momencie zachodu Słońca będzie on górował, gdy nieco później niebo stanie się granatowe poszukajmy go wysoko, ale już po zachodniej stronie nieba.

Astrolodzy wiedzą, że tam daleko na krańcach naszego Układu Słonecznego chowa się za Jowiszem Neptun, ale my tej planety nie zobaczymy gołym okiem. Wysoko za to stoi Księżyc w ostatniej kwadrze.

I te dwa widoczne gołym okiem obiekty astronomiczne niech przyniosą nam w święta poczucie radości od Jowisza i rodzinną atmosferę od Księżyca, czego wszystkim czytelnikom mojego bloga życzę.

Horoskop zachodu Słońca 24 grudnia 2009, godzina 15:19, Warszawa

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: