Andrzejki ‚2009. Wróżba na najbliższy rok

01-Major-Magician

Co mnie czeka w nadchodzącym roku?

Tradycyjna wróżba w nowym wydaniu. Na wieczorach andrzejkowych popularne jest losowanie symbolicznych przedmiotów oznaczających dla pytającej: małżeństwo, klasztor lub staropanieństwo. Dziś brak kandydata na męża do 18 roku życia nie każe kobiecie iść do klasztoru, a brak męża nie jest już hańbą, stąd słowo „staropanieństwo” wychodzi z użycia. Dlatego proponuję unowocześnioną wersję tej wróżby, która bierze pod uwagę życie współczesnej kobiety. Bo współczesna kobieta jest młoda i gotowa na związek w każdym wieku, i nawet jeśli ma za sobą nieudane próby, może ułożyć sobie życie na nowo w każdym momencie.

Z tej wróżby mogą korzystać nie tylko osoby obeznane z symboliką kart tarota, ponieważ interpretacje podaję poniżej. Jeśli nie macie swojej talii, możecie wydrukować je na kolorowej drukarce, uprzednio ściągając je z witryny internetowej, np. z Taroteki. W tym przypadku trzeba będzie wydruki przykryć talerzykami, bo zwykły papier prześwituje. Do tej wróżby świetnie się też nadają karty drukowane przez popularne magazyny kobiece, bo potrzebujemy tylko kilku kart z Arkanów Wielkich. Na blogu prezentuję karty z talii Ridera-Waite’a jednak każda talia się nadaje do tej wróżby.

Zamiast symboli małżeństwa, klasztoru lub staropanieństwa będziemy losować karty tarota.

Z talii wybieramy następujące karty: I Mag, II Najwyższa Kapłanka, III Cesarzowa, V Papież, VI Kochankowie, IX Eremita, X Koło Fortuny, XV Diabeł, XIX Słońce.


Mistrz Ceremonii tasuje karty i rozsuwa je przed pytającą. Osoba pytająca przekłada karty (lewą ręką do siebie) i losuje jedną. Wróżbę na najbliższy rok interpretujemy zgodnie z następującymi zasadami:

I Mag – ślubu nie będzie, ale to nie powód do zmartwień, bo pojawi się interesujący mężczyzna. Będzie cudownym kochankiem!

II Najwyższa Kapłanka – to nie rok na szukanie męża. Będziesz szukać mądrości w rozwoju duchowym, poznaniu siebie lub poszerzaniu wiedzy. Dobry rok na powrót na studia, zapisanie się na kurs lub po prostu zastanowienie się jak traktujesz siebie i swoją kobiecość.

III Cesarzowa – Uwaga, może zdarzyć się ciąża! Karta bardzo pozytywna dla kobiet, które chcą szybko poznać uroki macierzyństwa. Jeśli pytająca nie chce być matką, powinna pomyśleć o antykoncepcji. Niezależnie od tego w tym roku będzie otaczał ją wianuszek wielbicieli, będzie podziwiana i kochana. W tym roku pozna kogoś, z kim w dalszej przyszłości stanie na ślubnym kobiercu.

V Papież – będzie ślub z wielką pompą zgodnie z tradycją rodzinną. Młodzi mogą być trochę przerażeni ogromem przygotowań, ale wszystko odbędzie się zgodnie z ich oczekiwaniami. Przyszłe teściowe już mogą zacząć uzgadniać menu na huczne wesele.

VI Kochankowie – bardzo pomyślna karta w sprawach miłosnych. Pytająca – jeśli nie ma partnera – pozna go niedługo. Jeśli ma parę, narzeczony oświadczy się. Gdy pytająca jeszcze nie poznała smaku erotyki, Arkan VI  Kochankowie zapowiadają rychłą inicjację.

IX Eremita – to niedobra karta dla miłości. Oznacza samotność i bezskuteczne poszukiwanie partnera lub niedoczekanie się pierścionka zaręczynowego. Ten rok przeznacz na złapanie oddechu. Jeśli pytająca jest po trudnym rozpadzie związku, Eremita sugeruje że jeszcze trzeba jej czasu, by rozpocząć nowy związek.

X Koło Fortuny – to rok niespodzianek. Nowa miłość dla samotnych, pierścionek zaręczynowy dla spragnionych małżeństwa i ciąża dla wyglądających potomka. Karta przestrzega jednak przed naciskaniem, bo kładąc wszystko na jedną szalę nie wiemy w którą stronę obróci się koło fortuny.

XV Diabeł – nowy związek tak, ale czy satysfakcjonujący? Na pewno pod względem erotycznym, jednak do poznanych mężczyzn należy odnosić się z rezerwą i nie wierzyć w każde ich słowo. Możliwość wplątania się w związek z żonatym, oszustwa lub wizja samotnego macierzyństwa.

XIX Słońce – bardzo dobra karta dla wszystkich spraw miłosnych. Przed pytającą poznanie nowego partnera (jeśli jeszcze go nie ma), zaręczyny, ślub i rychłe powiększenie rodziny.

Wszystkie wróżby opublikowane na moim blogu są moją własnością intelektualną. Przy cytowaniu na stronach internetowych (w tym fora i blogi) proszę o podanie mojego nicka (Anahella) i aktywnego linka do tej notki.

Nie wyrażam zgody na używanie moich wróżb w przedsięwzięciach komercyjnych (gazety, inne publikacje oraz imprezy okolicznościowe o charakterze komercyjnym).

Reklamy

Tagi: , , , , ,

Jedna odpowiedź to “Andrzejki ‚2009. Wróżba na najbliższy rok”

  1. Savio Mody Says:

    Currently it appears like WordPress is the preferred blogging platform
    available right now. (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: