Kocha, lubi, szanuje czyli prosty rozkład z myślą o mężczyźnie

01-Major-Magician

Ostatnio mało udzielam się po forach, ale zaglądam regularnie i cały czas czytam. Dość często pojawiają się pytania o mężczyzn, których uczuć i zamiarów pytające nie są pewne.

Nie ma jedynej słusznej drogi na rozkłady, każdy robi to tak, jak umie najlepiej. Przyznam, że jestem zwolenniczką prostych rozkładów , małej ilości kart w nich
i – co za tym idzie – prostych, klarownych odpowiedzi.

Pytanie o mężczyznę padło niedawno z ust mojej znajomej. Historia pozornie prosta: oboje wolni, oboje w podobnym wieku, pracują razem ale na stanowiskach niezależnych. Lubią się. Ona nawet ciut więcej niż lubi. On tymczasem pozostaje zagadką. Jest dla niej miły, uprzejmy, szarmancki. Nawet trochę bardziej niż wobec innych kobiet, ale nie wykonuje żadnego ruchu w kierunku podniesienia temperatury znajomości. Pytanie było proste: „Co on o mnie myśli?”. Tarot dał równie prostą odpowiedź. Nie ma w proponowanym rozkładzie głębokich ukrytych treści, nie wyjaśnia on niedomówień czy życiowych tajemnic.


Rozkład Co on o mnie myśli?”

01 co on mysli

Znaczenie kart w rozkładzie:

 1. Jak on ocenia jej fizyczność.
 2. Jak on ocenia jej intelekt.
 3. Jakie uczucia wobec niej żywi.
 4. Rada dla pytającej, by uczynić tę znajomość bardziej satysfakcjonującą.

Przykład interpretacji rozkładu:

02 co on mysliTalia Ridera-Waite’a, bez odwracania. Każdy zauważy, że w tym momencie nie ma mowy o romansie ani – tym bardziej – o długotrwałym związku. Karty opisujące jego wrażenia wobec niej to Arkana Małe, nie ma tu mówiących
o uczuciach Pucharów. Zatem w tym momencie mamy bardziej do czynienia
z ciepłym koleżeństwem niż ze związkiem. Może nie do końca… ale po kolei.

Ona odbiega od jego ideału żeńskiej urody. Pytająca jest kobietą wysoką, nosi króciutkie włosy, ubiera się w stylu unisex, jest wysportowana. Chyba jednak tym go nie uwiedzie. Z drugiej strony postać na karcie Dziesiątki Buław co prawda ugina się pod ciężarem ładunku, jednak cały czas idzie przed siebie. To pewnego rodzaju światełko w tunelu. Co prawda nie zmusi go do zmiany ideału kobiecej urody, jednak on jest w stanie zaakceptować jej styl. Może gdyby ujęła kilka kijów z ciężaru na plecach i czasem założyła seksowną spódnicę zamiast spodni, ułatwiłaby mu zauważenie atutów swojej urody.

Piątki w tarocie są symbolem braku, straty, odejścia. Mimo wszystko, w tej trudnej dla klientów interpretacji, Piątka Mieczy rysuje się w tej sytuacji dość optymistycznie. Co prawda on ma się za mądrzejszego, jednak scena po walce pokazuje że jest kontakt. Tym razem ona mu uległa, ale karta zapowiada że będzie kolejne starcie. Kto wygra? To zależy już tylko od nich. Karta pokazuje rywalizację intelektualną między nimi. On już się przyzwyczaił do tytułu mistrza, więc łatwo go nie odda i do następnego pojedynku się przygotuje. Ona również. Będzie się działo! I teraz zobaczmy ważną rzecz: jako odpowiedź na pytanie
o intelekt padła karta intelektualnych Mieczy. Ta dziedzina życia ma się dobrze
i – o ile jedno z nich nie przesadzi – znajomość jawi się interesująco pod tym względem.

W pytaniu o uczucia chcielibyśmy mieć jak nie Kochanków, to chociaż Puchary. Niestety nie ma ich tutaj. Jest Król Buław. Wcale nie oznacza to totalnego ignorowania jej osoby. On chciałby pokazać się jej od strony prawdziwego mężczyzny, samca alfa – mówiąc modnym ostatnio językiem. Ze względu na specyfikę zawodu, trudno mu grać rolę bohatera, bo ona pod względem umiejętności nie odbiega od niego. Na planie zawodowym więc albo musiałaby mu dawać fory, albo… no właśnie, może mogłaby dać mu szansę na pokazanie się od męskiej strony po pracy? Dla mnie buława w dłoni króla to symbol falliczny, więc sfera emocjonalna jest u niego zdominowana przez zmysły. To jest ten paradoks, który przeżywamy bardzo często „nie jest ideałem urody, ale ma to «coś», co pociąga”. Pytająca zatem powinna się zastanowić, czego chce od tej znajomości. Jeśli udanego seksu – on jest na to gotowy. Jeśli miłosnych uniesień – jeszcze nie teraz.

Kobieta twierdzi, że nie myśli o tym panu jak o partnerze na całe życie, bo nie czas na to. Nie chce szybko wyjść za mąż, wolałaby miły romans, który może (ale nie musi) przerodzić się w trwały związek. Oczywiście nie wyklucza niczego, jednak myśli o tym panu z pozycji „tu i teraz”. Tarot więc radzi jej aby postawiła na tradycyjne postawy kobiece. Pomoże jej postawa mniej aktywna i bardziej otwarta na przyjmowanie niż dawanie. Odmawianie podwiezienia do domu po ciężkim dyżurze więc nie służy rozwojowi sytuacji. Król Buław jest końcową kartą
w dworze. Według stosowanej przeze mnie kolejności dworów, po nim następują Puchary. Może więc spełnienie się obiektu wróżby jako mężczyzny (reprezentowane przez Króla) pozwoli na przejście do następnego etapu, jakim jest rozwijanie emocji reprezentowane przez dwór Pucharów.

Cesarzowa to wizerunek kobiety jako istoty seksualnej. Dekolt, rozcięcie
w spódnicy, wyeksponowanie biustu lub talii – jak widać potrzeby tego pana nie odbiegają od typowych męskich potrzeb. Nie zaszkodzi makijaż i uzupełnienie garderoby o coś modnego i seksownego. Pytająca jest atrakcyjną kobietą, jednak wychowana w domu pełnym mężczyzn i pracująca w męskim zawodzie (te informacje o pytającej nie pochodzą z interpretacji, po prostu znamy się od dawna), nie ma potrzeby eksponowania siebie jako istoty seksualnej. Arkan ten symbolizuje umiejętność przyjmowania i akceptowania męskich poczynań. Sugeruje większą bierność. Jeśli pytająca zabiega o tę znajomość, jest możliwe, że nie zostawia partnerowi zbyt wielkiego pola do popisu. Jeśli odrobinę spasuje, partner, chcący pokazać się od jak najbardziej męskiej strony, może zaproponować coś interesującego. Nie łudźmy się jednak, na obecnym etapie nie ma co liczyć na romantyczne uniesienia. Rywalizacja, jaką oboje lubią, może stać się punktem wspólnym tej znajomości.

Rozkład i interpretacja pokazuje jedną ważną – moim zdaniem – rzecz. Zadanie odpowiedniego pytania w odpowiednim momencie pokaże drogę, którą warto kroczyć. Gdyby pytająca spytała „Czy on mnie kocha?” tarot z pewnością odpowiedziałby przecząco, bo powyższy rozkład pokazuje, że jeszcze nie czas na miłość. Ale wszystko przed nimi i życzę im satysfakcjonującego rozwoju znajomości, bo rozkładzie nie ma nic, co pokazywałoby, że związek nie jest możliwy.

Odpowiednie pytanie jest więc połową sukcesu. Dlatego jeśli nie chcemy tarocistce wyjaśniać dokładnie sytuacji, pomyślmy jakiego rodzaju odpowiedź usatysfakcjonowałaby nas najbardziej i do niej dobierzmy pytanie.

Więcej o trudnej sztuce zadawania pytań piszę w artykule w numerze drugim kwartalnika „Tarocista”, którego nakładu spodziewamy się z drukarni lada dzień.

Przykład opublikowany za zgodą pytającej.

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarzy 5 to “Kocha, lubi, szanuje czyli prosty rozkład z myślą o mężczyźnie”

 1. Danka Says:

  Bardzo fajny! spróbowałam i zobaczymy co będzie dalej 🙂

 2. .... Says:

  Mam pytanie ale jak go rozlozyc potasować karty i wybrac cztery tak odrazu?

 3. Lilith Says:

  Całkiem niedawno wykonałam ten rozkład. Oto następujące karty:
  1)-7 buław
  2)-As mieczy
  3)-9 mieczy
  4)-Kochankowie

  Moja interpretacja…tak z szybka. Uważa że jestem atrakcyjna..może nawet chce się chwalić…właśnie mną,mną jako zdobyczą. Inteligentna jak diabli;). No i te uczucia…zadręcza się za źle wybrana taktykę(unika mnie)…Rada dla mnie…kochać go?!

 4. Beata Says:

  Beata
  u mnie następujące kart
  1. dziewiątka denar
  2. królowa kielichów
  3 królowa buław
  4. trójka buław
  Interpretacja
  myli ze jestem romantyczną zadbaną kobietą emocjonalną i uczuciową .. Podabam mu się .
  jakie uciucia wobec mnie zywi ?
  widzi we mnie autorytet
  Rada Jest szansa może nie na związek ale przyjażń
  hmnnn Czy mam rację ?
  Pozdrawiam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: