Do biegu gotowi… Uran!

zodiak copy

Znalazłam dziś ciekawy artykuł o nowoczesnym transporcie miejskim w Londynie. Lotnisko Heathrow zamierza w przyszłym roku uruchomić taksówki bez kierowcy, które będą przewozić pasażerów z terminalu do odległego o 4 kilometry parkingu.  Artykuł do przeczytania na polskiej stronie o Londynie.

Autor artykułu podaje daty wdrożenia projektu: „W październiku 2008 r. zbudowano specjalny tor a cały system ma być oddany późną wiosna przyszłego roku dla użytku publicznego.

Późna wiosna przyszłego roku to nic innego, niż ingres Urana w znak Barana.  Pierwsze wejście nastąpi 28 maja 2010, i planeta nowoczesności posiedzi w Baranie do 14 sierpnia tegoż roku. Wróci na stałe dopiero 12 marca 2011.

Mam zatem wrażenie, że pierwsze próby uruchomienia nowoczesnego systemu transportu na londyńskim lotnisku mogą się okazać niezbyt udane, system może zostać zamknięty na jakiś czas, aby ponownie – po dodatkowych testach – ruszyć w roku 2011.  Tym bardziej jestem przekonana o falstarcie projektu, bo będzie to miało miejsce przy jednoczesnej ścisłej opozycji Jowisza z Saturnem – jeszcze w znakach zmiennych.

1 ingres Urana LondynPierwszy ingres Urana w znak Barana 28 maja 2010 04:39  GMT, Londyn

Na pewno wydarzenie otwarcia tej linii zgromadzi wielu gapiów, będzie z pompą, przemowami, przecinaniem wstęg i szampanem, bo Uran z Jowiszem w Londynie są w domu XI. Ale to może być tylko rozrywka dla mas, bo aby coś było trwałe, powinien być aktywny dom X, a tam… Neptun.

Drugi ingres Urana w Barana wygląda o wiele ciekawiej dla Londyńczyków. Saturn, planeta ograniczeń i niepowodzeń (lub nagrody za ciężką pracę) jest najlepszym dla siebie położeniu – w kątowym domu X. Opozycja z Jowiszem – już w znakach kardynalnych jest wzbogacona o planety szybkie, z którymi tworzy piękny latawiec z Uranem, Merkurym i Jowiszem na wierzchołku.

2 ingres Urana LondynDrugi ingres Urana w Barana, 2:35 GMT, Londyn

Ingres ma miejsce w domu IV dla Londyńczyków, wiec wydarzenia, które przyniesie pobyt Urana w Baranie będą miały istotny wpływ na podejście mieszkańców miasta do miejsca zamieszkania. Może prężnie rozwijający się transport publiczny w stolicy Zjednoczonego Królestwa przegoni wielu mieszkańców na przedmieścia, bo przecież nic tak nie odstrasza od mieszkania w wielkomiejskich sypialniach, jak poranne korki. Ale do zbudowania torów dla bezzałogowych taksówek jeszcze trochę czasu, więc nie zazdrośćmy mieszkańcom Londynu na zapas. Do nas też kiedyś dotrą te technologie.

Oczywiście wątpię, by otwarcie nowoczesnych linii zbiegło się z ingresem co do dnia. To przecież nie musi się stać, jednak samo wejście Urana w Barana jest wyjątkowo symboliczne: nowe (Uran) zawita nareszcie w komunikacji (Baran).

Pamiętacie film „Raport mniejszości”? Była tam scena pościgu głównego bohatera z policją. Uciekał samochodem po cudacznym torze, zaś sam pojazd był prowadzony automatycznie. W tym kierunku zmierzamy. Chapeau bas, panie Dick, znów pańskie wizje okazały się obowiązującym trendem.

Zapraszam na wirtualną wycieczkę taksówką przyszłości:

h.ttp://www.elondyn.co.uk/newsy,wpis,6017

Tagi: , , , , , , ,

Komentarze 3 to “Do biegu gotowi… Uran!”

 1. Zee Says:

  Witam
  czy dobrze zrozumiałem że L:ondyn ma w XI domu Urana i Jowisza?

  • anahella Says:

   Nie do końca, bo nie Londyn jako miasto ma tę koniunkcję w XI domu, bo horoskopu założenia miasta nie mam.

   W XI domu Uran i Jowisz są w horoskopie ingresu Urana do Barana wyliczonego na Londyn.

   Ingres Urana do Barana to m.in. innowacyjność w środkach transportu. Tam gdzie będzie w XI domu, wpłynie na jakość życia społecznego. Koniunkcja z Jowiszem w Rybach w XI domu – kupa publicznej kasy na to pójdzie, ale będzie po jowiszowemu: więcej, szybciej, bardziej komfortowo.

   Ingres w Barana ma miejsce 28 maja 2010 o godzinie 04:39 czasu GMT. W Warszawie będzie to godzina wcześniej (albo raczej dwie, bo chyba będzie wtedy obowiązywał już czas letni), w Tokio czy Nowym Jorku jeszcze inna – a przez to koniunkcja będzie w innym domu, bo Słońce będzie w innym punkcie w stosunku do horyzontu.

   Żeby to sobie wyobrazić lepiej zrób sobie ingresu na różne szerokości geograficzne, np: Londyn, Nowy Jork, Limę, Moskwę, Tokio i Sydney. Ingres będzie na te miasta w różnych domach. A zatem energia pochodząca z tego ingresu w różnych miejscach na świecie będzie miała inny wpływ na miasto i jego mieszkańców, oraz kraju – zgodnie z energią domu, w którym się znajdzie.

 2. Zee Says:

  „Nie do końca, bo nie Londyn jako miasto ma tę koniunkcję w XI domu, bo horoskopu założenia miasta nie mam”
  -szkoda
  pytam pod swoim kątem trochę,
  jestem baranem, i mam asc. w rybach a przyszłość pragnę związać z Londynem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: