Koniunkcja Jowisza z Neptunem

zodiak copy

Od kilku miesięcy mamy na niebie koniunkcję Jowisza z Neptunem. W zależności od tego, na który dom horoskopu przypada nam ten układ, odbieramy go różnie: od euforycznych uniesień do fatalnych histerii.

Koniunkcja sama w sobie nie jest ani beneficzna, ani maleficzna, bo możemy ją traktować dwojako: albo Jowisz będzie nam powiększać sprawy, które niesie Neptun, albo Neptun rozmaże jowiszową chęć ekspansji. Może też przynieść natchnienie artystom a farmaceutom dać pozytywne wyniki badań

Koniunkcja Jowisza z Neptunem uściśli się po raz ostatni 21 grudnia 2009 roku.

Komu przyniesie wydarzenia?

Przede wszystkim tym, którzy mają aspekt między tymi planetami w horoskopie natalnym. W ten sposób połączy sprawy związane z domami natalnymi Jowisza i Neptuna, oraz z domami którymi te dwie planety władają. Wyładowanie będzie na planie domu, w którym tranzyt ma miejsce.

Przykład: w marcu 1967 roku Jowisz w Raku robił ścisły trygon z Neptunem w Skorpionie. Właścicielka horoskopu ma Jowisza w domu VII (Rak), zaś Neptuna w XI (Skorpion). Kilka lat temu rozwiodła się (przy tranzycie Saturna przez descendent w Bliźniętach), wyjechała za granicę, poznała tam mężczyznę i dla niego zostawiła wszystko, co miała w Polsce. Niestety, wybranek jej serca nie kwapił się z legalizacją związku, ponieważ wiedział, że jego tradycyjna rodzina nie zaakceptuje cudzoziemki, ani tym bardziej rozwódki. Właścicielka trygonu Jowisza z Neptunem podeszła dość luźno do sprawy ślubu i budząc zgorszenie małomiasteczkowego środowiska żyła z ukochanym na kocią łapę. Po kilku latach nieślubna teściowa (największa przeciwniczka jej związku) nagle zmieniła zdanie i sama zaczęła namawiać nienajmłodszego już syna, by jednak oświadczył się kobiecie, z którą żyje. Oficjalne zaręczyny miały miejsce w dniu pierwszego zejścia się tych planet na niebie, zaś ślub jest planowany na Boże Narodzenie, czyli niedługo po ostatnim uściśleniu koniunkcji.

Gdy spojrzałam na horoskop tej kobiety, zauważyłam, że koniunkcja ma miejsce w jej II domu, co oznacza, że to wydarzenie całkowicie zmieni sprawę wartości w jej horoskopie. Jowisz wychodzący z VII domu scementuje związek, w którym tkwi bez żadnego zabezpieczenia materialnego (na wypadek śmierci partnera – relokacyjnie Jowisz w natalnym wchodzi do VIII domu), zaś Neptun idący z domu XI da jej nową pozycję w środowisku. Ślub ma duże znaczenie finansowe. Do tej pory pracowała w firmie partnera, teraz będzie tam egzystować na prawach współwłaścicielki.

Nie każdemu jednak ta koniunkcja przyniesie takie zyski, jak szczęśliwej pannie młodej. Pół roku po jej narodzinach, na świat przyszła inna kobieta. W sierpniu 1967 Jowisz był w znaku Lwa i aspektował kwadraturą Neptuna (nadal w Skorpionie). Kwadratura miała miejsce z domu X (Jowisz), do I (Neptun). Właścicielka horoskopu przez ostatnie lata dość ciężko pracowała. Na fali powodzenia firmy wzięła duży kredyt i kupiła wyjątkowo drogą nieruchomość. Niestety, kryzys odbił się na jej finansach i kobieta została zmuszona wystawić dom na sprzedaż, bo nie była w stanie płacić odsetek. Niestety, dopóki ta koniunkcja trzyma, dopóty nie sprzeda domu (końcówka Wodnika przypada jej na dom IV), lub trafi się kupiec który zaoferuje jej kupno dużo poniżej ceny spodziewanej.

Na pewno ciekawie to wygląda w horoskopach osób, które mają taką koniunkcję natalnie. Mężczyzna z mojego otoczenia (natalna koniunkcja na początku Strzelca) ożenił się tuż przed pierwszym zejściem, zaś przy kolejnym dowiedział, że zostanie ojcem.

Ale żeby wydarzenie miało miejsce, nie musi być aspektu między tą parą planet w horoskopie natalnym. Wystarczy, że koniunkcja zaaspektuje planetę osobistą. Najtrudniej jest osobom urodzonym między 15 a 23 sierpnia, bo planety robią opozycję do natalnego Słońca. W tej sytuacji ludzie chcą wiele, ale… jakoś się nie udaje, zwłaszcza gdy chodzi o sprawy wymagające zorganizowania typowego dla spraw ziemskich. Podobnie trudno jest osobom z 15-22 listopada i mają. Tutaj mamy kwadraturę do natalnego Słońca i borykamy się z różnymi nieprzewidzianymi zdarzeniami, na które ciężko jest mieć wpływ. Osoby urodzone w podobnych dniach miesiąca ale w znakach Wagi i Bliźniąt na pewno odczuwają teraz przypływ inspiracji i mają mnóstwo ekscytujących pomysłów na życie.

Jeśli ta koniunkcja wchodzi komuś na ascendent, na pewno powinien zacząć pokazywać się publicznie, zwłaszcza gdy ktoś myśli o karierze modela/ki lub aktora/ki. Jowisz pozwoli na dobry start, a Neptun zatuszuje w obiektywie braki urody, zaś uwydatni wszystko to co w nas piękne.

Aktorzy z MC w końcówce Wodnika też mogą liczyć na dobrą passę. Nie zdziwię się, jeśli po tegorocznym lecie pojawią się nowe gwiazdy kina.

Kiedy koniunkcja ww planet nam daje?

Jeśli nasza działalność ma neptunowe konotacje, a zatem: wszystko związane z działalnością artystyczną, rybołówstwem, chemią czy produkcją alkoholu. Jeśli obie planety są pozytywnie aspektowane w horoskopie natalnym, a tranzytująca koniunkcja nie atakuje planet urodzeniowych, możemy liczyć na zyski aż do końca roku, mimo kryzysu.

Kiedy Jowisz z Neptunem coś zabiorą?

Jeśli tranzytująca koniunkcja robi aspekt dynamiczny do planet w horoskopie urodzeniowym, oraz Jowisz i Neptun atakują nieharmonijnymi aspektami planety osobiste.

W jednym i drugim przypadku należy pamiętać, że Neptun każe nam składać ofiary. Nie pozwólmy, byśmy sami stali się ofiarą, dajmy światu coś od siebie, by świat nie wziął sobie nas.

Nowe przedsięwzięcia rozpoczęte tego lata będą ciekawe i długotrwałe, choć nie od razu zobaczymy ich efekty. Pamiętajmy, że to początek cyklu. Teraz zbiegła się chęć rozwoju z natchnieniem. Jak się to będzie rozwijać – zobaczymy przy kolejnych aspektach tych planet. Niebo będzie dość łaskawe, bo w nadchodzącym cyklu więcej będzie aspektów harmonijnych niż nieharmonijnych. To oznacza, że wszystkie neptunowo-jowiszowe przedsięwzięcia mają szansę na rozwój i spotkają się z aprobatą kosmosu. Dlatego do końca roku mamy jeszcze czas, by rozpocząć coś ciekawego. To dobry czas dla artystów.

jowisz neptun tab 2

Obecna koniunkcja jest potrójna. Dla nas to znak, że wydarzenia związane z tym aspektem są bardziej wyraziste, niż pozostałe zejścia się tych planet. Spójrzmy na tabelę z koniunkcjami Jowisza i Neptuna od początku XX wieku, do połowy obecnego. Kto się rodzi na takich aspektach? To ludzie skazani na złożenie czegoś w ofierze.

jowisz neptun tab 1W latach 20. zeszłego wieku z tą koniunkcją w znaku Lwa przyszło na świat pokolenie Kolumbów. Wielu z nich skończyło młode życie na froncie II wojny światowej, w kanałach powstania i obozach zagłady. Ich najlepsze lata przypadły na okres zawieruchy wojennej i zgodnie ze znakiem Lwa, ich ofiara odbiła się szerokim echem. Do dziś ofiara z ich młodego życia inspiruje artystów, a historycy zapisują o nich niezliczone karty książek historycznych. Co ciekawe: obecna koniunkcja przypadła w rok 60. rocznicy Powstania Warszawskiego, czyli zamknęło się 5 cykli Jowisza. Miejmy nadzieję, że efektem tej konfiguracji będą interesujące publikacje historyczne na temat ludzi urodzonych w latach 1919-1920.

Kolejna potrójna koniunkcja Jowisza i Neptuna jest obecna w horoskopach osób mających dziś po trzydziestce. Urodzeni w roku 1971 mają tego lata trudny okres: to ludzie, którzy całe życie borykają się z próbą sił: co można osiągnąć a kiedy poprzestać. Czy wiara i religia jest nadzieją na przyszłość? Na ile ideologie są ważne w codziennym życiu. Osoby z koniunkcją w Strzelcu, to wieczni poszukiwacze, eksploratorzy nowych lądów. Ponieważ na mapie nie ma już białych plam, oni muszą wyjść dalej. Osoby z tą koniunkcją to ludzie inspirujący tłumy (np. Roman Giertych lub kandydatka do wyniesienia na ołtarze Aleksja González-Barros y González) albo artyści (np. Ricky Martin). Nie znalazłam w Wikipedii naukowców z tego roku… może jeszcze ich tam nie ma, bo Jowisz z Neptunem w znaku Strzelca każe iść dalej niż daleko: przekroczyć granice rozumu i pokazać, że niemożliwe jest możliwe. Jestem pewna, że w tej chwili jakiś młody naukowiec pracuje w swoim laboratorium nad rzeczą, która zainspiruje świat i encyklopedie zapełnią się hasłami o ludziach, którzy opisują świat nie tylko szkiełkiem i okiem.

Dzieci urodzone tego lata, czyli z potrójnej koniunkcji w Wodniku, za pół wieku zadziwią świat na forum społecznym. Być może ustanowią nowe religie, lub określą nowe prawa, według których Kościół będzie funkcjonował w państwie. Na pewno diametralnie zmienią system szkolnictwa, lub – patrząc szerzej – całe systemy prawne.

Reklamy

Tagi: , , , ,

Komentarzy 10 to “Koniunkcja Jowisza z Neptunem”

 1. Paulia Says:

  Anahello, jak zawsze inspirujaco!!

 2. Danka Says:

  Ania, masz u siebie najlepsze i najciekawsze artykuły spośród dostępnych obecnie w sieci i na łamach pism zajmujących się astrologią.
  Widać, że wkładasz w nie dużo serca, robisz je naprawdę porządnie i wyczerpująco. Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałam coś równie dobrego, ciekawego, realnie wzbogacającego wiedzę i przystępnie napisanego. Pisz dalej. Pozdrawiam, Danka

 3. anahella Says:

  Dzięki dziewczyny!

 4. alp Says:

  U mnie toto siedzi na Desc i co ciekawe, daje się poczuć nie w relacjach, a w finansach. Odkąd zaczęła się ta koniunkcja, jeszcze żadne pieniądze nie przyszły do mnie tak jak powinny. A to księgowa na urlop wyjedzie, a to zgubi papierek, a to źle policzy. Taka dość nieoczywista realizacja – urodzeniowo ani Jowisz, ani Neptun nie mają związku z drugim ani z szóstym domem.

  • anahella Says:

   No tak, ale dom siódmy to umowy, a z nich wynikają pieniądze. Zasada jest taka, że masz jakąś umowę (nawet ustną) a tu Neptun rozmydla terminy.

 5. alp Says:

  Jasne. że to tam jest. Tylko spodziewałam się jednak, że to się będzie realizować na innych polach, a tu niespodzianka. Widocznie ktoś na górze uznał, że sprawy kasy u mnie ważniejsze niż związki 😉

 6. lucy Says:

  dzięki za rozwianie mgły …

  mam natalnie stellum VIII domowe wenus (strzelec) neptuna (2 strzelec) jowisza (29 scorpion) mars 24(scorpion) …

  aktualnie mam kwadraturę tranzytujących planet jowisza i neptuna w XII domu do właśnie tego stellum

  oraz koniunkcję tranzytujacego jowisza i neptuna do węzła północnego (24 wodnik)

  i żeby nie było za lekko: jowisz i neptun jest w opozycji do księżyca (24 lew VI dom) który natalnie jest w kwadraturze do marsa ze stellum VIII domowego …

  wszelkie drogowskazy w takiej mgle mile widziane 😉

  • anahella Says:

   Lucy: stellum musi być w tym samym znaku, traktuj tę grupę planet jako dwie osobne koniunkcje, bo są na styku znaków.

 7. lucy Says:

  … do tego gorace aspekty plutona, urana i saturna … także dzieje się 😉

 8. Zoe Says:

  a jaki pomysł na interpretację Jowisza i Neptuna w koziorożcu w VII domu? co można powiedzieć o ludziach urodzonych z koniunkcją tych planet w koziorożcu?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: