Dosłowność kart tarota

01-Major-Magician

Tarot nie raz zadziwił mnie swoją dosłownością. Zdarzyło się, że Głupiec oznaczał człowieka z psem, Kapłanka kobietę siedzącą między komunami, a tym razem swoje dosłowne oblicze pokazał Pustelnik.

Znajoma przeżywa ciężkie chwile. Jej synek po raz pierwszy w życiu pojechał na obóz harcerski. Mama się spłakała na dworcu, tata też nie ukrywał wzruszenia, bo jedyne dziecię wyjechało w pierwszą w swoim życiu samodzielną podróż bez rodziców.

Co prawda nie mam dzieci, ale rozumiem że rodzice ciężko znoszą takie naciągnięcie pępowiny. Dzieciak harcerzem jest od dwóch lat i bardzo przeżywał ten obóz od wielu tygodni. Pewnie dla niego – póki co – jest to największa przygoda w jego życiu. A rodzice? Jak to rodzice: korzystają ze słodkiej wolności  ale miewają też chwile niepokoju. Przedwczoraj nie było kontrolnego esemesa od latorośli, wiec nieco poddenerwowana mama pociągnęła kartę z pytaniem co on robi w danej chwili. Odpowiedzią był Pustelnik.

pustelnik

Szewc bez butów chodzi, wiec w takich sytuacjach o interpretację warto poprosić kogoś, kto nie jest emocjonalnie zaangażowany w sprawę.  Tym bardziej, że Eremita jakoś nie kojarzy się nikomu z beztroską dziecięcą zabawą wakacyjną.

Poproszona o pomoc, zinterpretowałam tę kartę jako grę w podchody, w których szuka się przedmiotu ukrytego przez opiekunów, i na których chłopiec będzie miał okazję nauczyć się czegoś w celu zdobycia sprawności (czy jak to się tam nazywa).

Odpowiedź przyszła następnego dnia: esemes do stęsknionej mamy wyjaśnił, że chłopiec z emocji przed nocnymi podchodami zapomniał zameldować się rodzinie. Jego grupa zwyciężyła w tych podchodach, a jego latarka jako jedyna w grupie nie padła pół godziny po włączeniu.

A zatem mamy wszystko co jest na obrazku: noc i latarnia oraz poszukiwanie celu. Kij mówi o doświadczeniu, zatem chłopiec wykorzystał to, czego nauczył się przez dwa lata uczestnictwa w drużynie harcerskiej.

Tagi: , ,

Jedna odpowiedź to “Dosłowność kart tarota”

  1. Jana Verkana Says:

    Super wpis, ja też miałam z Eremitą jako Karta Dnia podobne zdarzenie, z tym że poszukiwałam w internecie znaczenia wyrazów obcych (tez szukanie, przeszukiwanie, sprawdzanie, cos w tym rodzaju).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: