Tarotowa karta dnia

01-Major-MagicianPoczątkujący tarociści zaczynają uczyć się magicznej talii od losowania karty dnia. Jest to bardzo dobra technika, by nauczyć się znaczenia kart i odkryć ich działanie na własnej skórze.

Jak losować kartę dnia?

Można robić to dwojako: albo losujemy ją rano lub poprzedniego dnia wieczorem – i w ciągu dnia obserwujemy jak się realizuje.
Druga metoda to losowanie wieczorem na zakończony dzień. W obu przypadkach warto notować karty i wydarzenia dnia.

To świetny sposób na zaprzyjaźnienie się z tarotem, ale warto uważać, aby nie wpaść w pułapkę doszukiwania się wydarzeń, które nie nastąpią.

Wiele osób na forach dyskusyjnych z przerażeniem opisuje karty, które wylosowali na poszczególne dni. Czasem wypadają trudne karty. Czy to znaczy, że dzień będzie naznaczony tragicznymi wydarzeniami? Nie. Przekonałam się o tym na własnej skórze. Gdy byłam początkującą tarocistką, na jeden z dni wylosowałam Wieżę. To była sobota, miałam na ten dzień sporo planów. Ze względu na nieprzyjazną kartę zrezygnowałam z nich i spędziłam dzień w łóżku, w obawie przed tragicznym wydarzeniem, które zapowiedziała mi karta.

Wieża zrealizowała się wieczorem. Poszłam do łazienki, a tam… eksplodowała żarówka wywołując zwarcie.

Od tej pory nie oczekuję wielkich wydarzeń jeśli ciągnę kartę dnia. Bo tarot przy takich ciągnieniach pokazuje ogólny klimat dnia.

Tagi:

Komentarze 2 to “Tarotowa karta dnia”

  1. Dorota Says:

    A może ta wieża wcale nie oznaczała eksplodującej żarówki, tylko ogólny klimat zawalenia się sobotnich bogatych planów dnia, przez podjęcie decyzji pozostania w łóżku ……? To chyba również jedna z możliwości, a która jest prawdziwa…?

    • anahella Says:

      Masz rację Dorota:) Oczywiście, że sama sobie zawaliłam sympatycznie zapowiadajacy się dzień. Zatem tu Wieża mogła oznaczać nagły brak wydarzeń, a zrealizowało się to jako niegroźne zwarcie:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: