Witamy w Raku!

zodiak copy

Nareszcie lato! Jakie będzie? Spokojne, burzliwe, a może towarzyskie? Tego najlepiej dowiedzieć się z horoskopu ingresu Słońca w znak Raka. Nie da się zrobić horoskopu lata na wszystkie miejsca na świecie za jednym zamachem, dlatego każdy z Was będzie musiał zrobić kółko na swoją miejscowość. Ja publikuję na Warszawę, jako że jestem w mieście Syreny.

Lato zaczyna się w tym roku 21 czerwca o godzinie 7:46, w Warszawie przyjdzie z ascendentem w znaku Lwa.

INGRES W RAKA copy

Powitanie lata

Już na pierwszy rzut oka widzimy, że warszawiacy przywitają lato z wielką pompą, typową dla znaku Lwa na Ascendencie. Słońce jest w XI domu horoskopu, zatem spędźmy ten czas z przyjaciółmi, osobami o wspólnych celach działania i ideałach. Poczujmy się członkami społeczności, zobaczmy, co dzielnicowe ratusze czy osiedlowi aktywiści dla nas szykują. Na pewno poleje się dużo piwa, bo Słońce ma harmonijny aspekt trygonu z Neptunem i z Jowiszem, który to Jowisz spowoduje, że święto lata będzie zakropione mocniej niż będziemy chcieli.  Zaopatrzmy się w dużo kefiru na dzień następny… Ale jedno jest pewne: przy trygonie Słońca z Jowiszem (nawet jeśli jest to aspekt poza znakami, bo Jowisz jeszcze cały czas w powietrznym Wodniku)  zabawa będzie przednia. W parkach i na terenach zielonych planowane są liczne zabawy tradycyjnie związane z Wiankami, Nocą Kupały i świętym Janem. Na pewno z tego misz-maszu kulturowego coś dla siebie wybierzemy.

Pieniądze

Pieniędzmi tego lata za dużo nie porządzimy: Saturn w II domu w znaku oszczędnej i rozsądnej Panny. Dlatego wydatki będziemy planować ostrożnie, a na wakacyjne bonusy nie ma co liczyć, jak w poprzednich latach.

Bliskie podróże

Saturn co prawda w domu II ale bliziutko domu III (szczyt w Pannie)  z pewnością ograniczy wyjazdy warszawiaków nad morze i jeziora. Trzeba będzie skalkulować, czy stać nas na to, czy po wakacjach będzie za co dzieciom kupić książki do szkoły. Czyli w tym roku wracamy do popularnej w Peerelu „gruszki”, czyli tzw. „wczasów pod gruszą”. Kto ma ciocię lub dziadka na wsi – wygrywa w imię panniastej idei. Jako że warszawiacy to w dużej mierze  kolejne pokolenia przyjezdnych, przypomnimy sobie o rodzinie na wsi i za pomoc w sianokosach czy pielenie babcinego ogródka też możemy mieć skromne, ale miłe wakacje.

A jeśli nie wyjedziemy?

Ci, którzy postanowią spędzić lato w domowych pieleszach (kryzys nie głaszcze po główce) i tak spędzą ten czas miło w gronie najbliższych (Waga na imum coeli).  Będziemy się więc gościć i wzajemnie sobie umilać czas. Nawet jeśli nie mamy dużego balkonu czy przydomowego ogródka, warto zaprosić znajomych na miłe pogawędki na ławkę w parku lub przed blokiem.

Dzieciaki

Ci, którzy wyślą dzieci na kolonie i obozy nie poznają ich po powrocie: Pluton w domu V w półkrzyżu (poza znakami) pokaże czy nasze dzieci są wystarczająco samodzielne  (szczyt V domu w Skorpionie) i lepiej nie pytać o szczegóły ich rozrywek, bo na pewno będą miały coś do ukrycia… Może lepiej nie wiedzieć? A skoro dom zaczyna się w Skorpionie, a rezyduje w nim Pluton radzę rodzicom nastolatków przeprowadzić z nimi poważną rozmowę przed wyjazdem, a tym co bardziej niespokojnym – dyskretnie wsunać do walizki paczuszkę prezerwatyw. Życie nie rozpieszcza nikogo, a rodziców w szczególności. Pluton mówi, że lepiej się pogodzić z myślą , że dzieci dojrzewają  niż mieć potem niemiłe niespodzianki.

Zdrowie

Z saturnowych powodów zdrowie warszawiakom nie będzie dopisywać. Dom VI zaczynający się w Koziorożcu i z jego władcą w domu II będzie nam kazał wydać na leczenie więcej niż się spodziewamy. Naturalny władca VI domu, Merkury znajduje się w znaku Bliźniąt w dwadzie Panny, co każe myśleć, że będziemy się borykać z alergenami wziewnymi, atakujacymi drogi oddechowe.

Związki i umowy

Lato dla związków na pewno nie będzie nudne. Descendent w Wodniku, i jego władca ciągle jeszcze w Rybach w domu IX.  Tego lata zakochujemy się romantycznie, od pierwszego wejrzenia i po kilku minutach znajomości będziemy chcieli ślubu z białą suknią, welonem, ryżem na kościelnych schodach i gorzką wódką na weselu – w myśl przekazu jowiszowego IX domu.
Umowy polecam podpisywać, tylko jeśli będą one dotyczyć nowatorskich pomysłów artystycznych (Wodnik na descendencie, Uran w IX w Rybach). Wszelkie poważne sprawy finansowe (a zwłaszcza zobowiązania) odłóżmy do   jesieni.

Seks, transformacje, zagrożenia

Kochankowie na pewno mogą liczyć na wiele romantycznych chwil.  Lato może dać nam filmowe hity o miłości. (Jowisz i Neptun w Wodniku na szczycie domu VIII).
Pamiętajmy jednak, że dom VIII to dom śmierci. Jak zwykle lato będzie miało na koncie wiele ofiar. Fakt, że w tym sektorze są aż dwie planety społeczne, może być gorzej niż w poprzednich latach. Tym razem jednak nie brawura na drodze, ale nadużywanie alkoholu i nieostrożne kąpiele zbiorą największe żniwo.
Lato, to dobry czas na zerwanie z neptunicznymi nałogami: wszystkie używki ale alkohol najbardziej (Jowisz oznaczający wątrobę i Neptun alkohol są w koniunkcji) będziemy mogli rzucić dzięki anonimowym grupom wsparcia. Dlaczego mówię o leczeniu przy okazji domu VIII? Bo ten dom powinien być aktywny w horoskopach uzależnionych z powodu transformacji życiowej, jakie niesie trzeźwe życie. Trzymam kciuki za wszystkich, którzy się na tę transformację zdecydują.

Dalekie podróże

Nie pojeździmy sobie duże po Europie w tego lata. Jeśli już wybieramy się w dalsze podróże, to raczej nad wodę i za wodę (szczyt IX domu w Rybach, a jego władca w koniunkcji z naturalnym władcą – Jowiszem).  Jak za wodę, to pewnie do pracy do Londynu albo Dublina. Albo jeszcze dalej. Decyzję podejmiemy nagle i wbrew sobie – zgodnie z przekazem Urana w domu IX. Ponieważ Uran jest na wierzchołku półkrzyża, problemy związane z wyjazdami warto rozwiązać poprzez brakujące ramię, które znajdziemy w końcówce Panny w domu III. Z tego powodu zacierać ręce będą właściciele szkół oferujących szybkie kursy językowe, oraz: autorzy, wydawcy i sprzedawcy rozmówek, słowników i poradników. A tak przy okazji: jeśli ktoś się wybiera w lipcu lub sierpniu do Hiszpanii, z przyjemnością polecę szybki kurs postaw języka u rezydującego w Warszawie native speakera. Namiary na niego podam osobiście, proszę pisać, mail do mnie jest tu.
Uran w horoskopie to także wydarzenia od nas niezależne, wiec niektórzy z mieszkańców stolicy zostaną wręcz zmuszeni przez okoliczności zewnętrzne do wyjazdu za granicę, a ci, którzy wyjazd planowali od dawna – niestety – do nagłych zmian planów. Czyli może wróćmy do pomysłu trzeciodomowego: ciocia na wsi i sianokosy?

Jak zapamiętamy to lato?

Medium Coeli na to lato warszawiacy mają w Baranie. Oj, będzie gorąco… a to za sprawą gorących pięknych kobiet i napakowanych testosteronem mężczyzn. Władca MC rezyduje w X domu w ścisłej koniunkcji z Wenus – władczynią IC. Obie planety w znaku przyjemności cielesnych – Byka. Apeluję do sąsiadów o wyrozumiałość : miłosne odgłosy rozkoszy dobiegające z sąsiednich otwartych okien to trend tego lata. 🙂 Mamy jednak aspekt planet erotycznych z lubiącym konsekwencje Saturnem. Jakieś wnioski z tego układu? Oczywiście: wejście Słońca w Raka to w tradycji Słowiańskiej Noc Kupały, czyli m.in. noc nieskrępowanych igraszek miłosnych. Policzmy jednak na palcach do dziewięciu. Dziewięć miesięcy później… przylatują do Polski bociany. A więc tego lata stolica będzie istną fabryką nowych obywateli. Kto się stara o dzidziusia, niech nie odkłada tego pomysłu na jesień.

Przyjaciele i czas wolny

Dom XI zaczynajacy się w Byku to okazja do spotkań przyjacielskich na łonie natury. Parki i tereny rekreacyjne będą w tym roku przepełnione.  Koniunkcja Ksieżyca i Merkurego w gadatliwych Bliźniętach będzie sprzyjać dyskusjom po świt. Ploteczki, pogaduszki i towarzyska atmosfera otworzy przed nami liczne okazje do spotkań. Byk to nie tylko parki, to też ukwiecone balkony. Jeśli wiec ktoś lubi pielęgnować surfinie, niech zaprosi przyjaciół, będzie o czym pogadać, a znajomi na pewno pozytywnie skomentują nasze ogrodnicze wysiłki. Niezależnie od aury będzie na tych spotkaniach panowała słoneczna atmosfera, bo w domu XI rezyduje Słońce – główny bohater ingresu.

Szpitale

Kto i dlaczego wyląduje w szpitalu? Z pewnością osoby nieprzestrzegające zaleceń dietetyków. Lekarze będą zmagać się z zatruciami jak zapowiada Rak na szczycie domu XII. Saturn – sprawca kryzysu będzie kazał właścicielom ośrodków wypoczynkowych oszczędzać na higienie (Panna), w tym higienie kuchennej. Saturn ma dwadę Ryb, więc uważajmy na nieświeże rybki i inne morskie potwory. Efektem będą liczne doniesienia prasowe (władca XII domu Księżyc w koniunkcji z Merkurym) o kolejnych  zatruciach. Pamiętajmy więc, że lokalna „zemsta faraona” może zepsuć nam wypoczynek.

A co z pogodą?

Na pewno jesteśmy ciekawi jaka będzie pogoda. No cóż… nigdy nie zajmowałam się astrologią meteorologiczną, ale spróbuję podedukować, jednak nie będę pewna tych prognoz, zatem sprawdzimy je jesienią.

Słońce – władca letniego ascendentu na Warszawę – znajduje się w XI domu, zatem duszno, bo wodnikowy dom XI oznacza masę stojącego powietrza. Naturalny władca domu Słońca – Uran w Rybach w domu IX zapowiada pogodę burzową i deszczową.
Jeśli przyjmiemy, że Słońce jest wyznacznikiem dnia, a Księżyc nocy, to letnie noce będą wietrzne (koniunkcja z Merkurym w Bliźniętach), ale nie dość silne by rozwiać chmury.
Zatem mimo, że Ascendent w Lwie, to nie spodziewałabym się w Warszawie zbyt wiele Słońca. Może co najwyzej podnieść temperaturę. Zatem powierze w stolica będzie tego lata stało jak w pralni (nawilżanie dobre na zmarszczki, nie jest tak źle!).  Półkrzyż, w którym bierze udział Słońce zapowiada że burze (Uran) które przyniosą duże straty i potrzebę wyczyszczenia studzienek kanalizacyjnych (Pluton).

Reklamy

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: